Biokominki posiadają piękny wyraźny pomarańczowy gorący błysk, którego nie ma w elektrycznych paleniskach. W kominkach gazowych płomień jest pod presją, a zatem ładny żółty wyraźny blask jest nieosiągalny. Biologiczne paleniska nie są przeznaczone do rywalizowania z paleniskami na bardzo ciepłe powietrze i bardzo gorącą wodę.

Biokominki wolnostojące można w prosty sposób umieścić w jakimś miejscu i są odpowiednie do jakichkolwiek wnętrz, chociażby jako gustowny dodatek. Możemy je bez trudu wznosić w konkretnym miejscu jako odosobniony biokominek bądź zamieszczać w ścianie. Można je przemieścić, kiedy tylko chcesz – co z niewątpliwie jest wielką zaletą. Wolnostojące biokominki są aktualnie niesłychanie modne.

Biokominki mogą także służyć jako odświeżacze powietrza z pachnącymi naturalnie aromatami, jakie są dodawane do naszych pachnących bioalkoholi. Umieszczone biokominki nadają się do najnowszych obiektów a także są umieszczone w trakcie przebudowy. Jednakże nie ma trudności z zamontowaniem ich w gotowym wnętrzu. Zainstalowanie biokominka jest dość łatwe, najczęściej są one konkretnie umieszczone w podłodze lub ścianie. Biokominki wolnostojące natychmiast zapewniają oszczędność energii oraz ciepła. Jeśli wymagasz specjalnego kominka oraz posiadasz własny pomysł na palenisko, wybierz się z nami na zebranie, a po rozważeniu technicznych możliwości oraz praktyczności kominka wytworzymy palenisko zgodnie z Twoimi życzeniami. elektryczne i gazowe kominki nie są w stanie rywalizować z kominkami na bioalkohol. Wkłady kominkowe są do nabycia w przyzwoitej kwocie.