Chyba każdy z nas będąc maluchem usłyszał od rodziców “powszechne” powiedzenie – “słyszysz co do Ciebie mówię?”, “jesteś głuchy?”, “czy ja mówię niewyraźnie?” A ile jednostek powtarza to zdanie dzisiaj, zwracając się do swoich pociech bądź współmałżonka. Czy chociaż raz jednakże przeszło nam przez myśl, że druga osoba naprawdę może posiadać kłopot ze słuchem? Po urodzeniu w szpitalu, dzięki sprzętowi WOŚP, maluszkom przeprowadza się przesiewowe badanie słuchu.

Wynik takiego badania w większości przypadków jest właściwy, niemniej jednak czy na stale? Czy ktoś samoistnie chodzi do specjalisty laryngologa, ażeby profilaktycznie przeprowadzić badania słuchu? Lekarz laryngolog takie badania wykonuje normalnie, jest to dla niego badanie tak zwyczajne jak dla lekarza internisty chociażby zerknięcie do gardła podczas wizyty. Jeżeli okaże się, że z słuchem coś natomiast jest nie tak jak powinno, rzeczywiście nie trzeba się niczego bać. Dziś medycyna niezwykle się rozwinęła, oraz aparat, postrzegany jest inaczej aniżeli kilka lat temu.

Aparaty niektórych spółek są zrobione z silikonu, a zatem niemalże niewidoczne. Ciekawą informacją są także wzmacniacze dźwięku (w polskim prawie nie są one traktowane jak aparaty słuchowe cena gniezno). Takie aparaty są rozmiarów jednogroszówki, bardzo lekkie i wyglądają jak końcówka od słuchawek dousznych. Również aparaty ortodontyczne są odczarowane i dzisiaj nie słyszymy już głupich żartów w placówkach szkolnych z dzieci “szablozębnych”, jak jeszcze całkiem niedawno. Dzisiaj aparaty są całkowicie niewidoczne, a kolorowe gumeczki w aparacie są bardzo modne. Wniosek jest jeden – zarówno technologia poszła do przodu, i fabrykanci medycznego sprzętu gonią się w udogodnieniach dla pacjentów, jak i zmieniło się podejście ludzi. Zwiększyła się świadomość oraz tolerancja I oby tak było non stop.