Ukończyłeś pisanie własnej książki i w tej chwili pora na ten istotny moment – jej wydanie. To tez ważne, bo lektura bardzo często sprzedaje się po okładce. Na start postanów jaką oprawę wybrać. Twarda oprawa książek czy druk książek w miękkiej oprawie?

A może zeszytowa, klejona, szyto-klejona? Także wybór formatu, który pasuję do tematu oraz charakteru fabuły książki jest istotny. W dalszej kolejności zdecyduj jaki typ papieru wnętrza a ponadto oprawy. Powinno się odszukać bardzo dobrą, drukarnie książek, specjalizującą się nie tylko w druku cyfrowym, niemniej jednak także z swoim zapleczem introligatorskim. Twarda oprawa książek to rozwiązanie jak najbardziej ekonomiczne a także specjalistyczne. Jeżeli drukarnia cyfrowa wykorzystuje najnowższe maszyny, produkt finalny w formie wydrukowanej cyfrowo książki raczej nie powinien się jakościowo praktycznie różnić się od książek drukowanych w offsecie. Bacząc na druk książek cyfrowy a offsetowy to rozbieżność polega tylko na tym, że druk cyfrowy opiera się na użyciu tonera, a druk offsetowy tempery.
Na początek bez zbytnich kosztów zlecić należy wydruk oraz oprawę 1-ego egzemplarza książki. Ten próbny egzemplarz będzie dla nas próbną wersją, da tobie rzeczywista zarys książki, zanim trafi ona do bardzo wielu czytelników. Umożliwi też na wychwyceniev a także wyeliminowanie potencjalnych pomyłek albo dosłownie całkowitą modyfikację pomysłu oprawy. W momencie kiedy mamy już te gwarancję jak ma wyglądać książka czas na druk – dobrze na początek tez wydajnie niskonakładowy dla osób, jakie wykonają zrecenzowania. O ile książka będzie posiadaćpopularność pomiędzy czytelników to zawsze mamy możliwość zamówić dodruk w upragnionej ilości egzemplarzy.