Moda okienna ulega zmianom. Raz modne są zdobione firanki, raz rolety rzymskie, kiedy indziej prawdziwą furorę robią podwójne zasłony, a następnie powracają do naszych łask żaluzje. Tak jest i teraz – żaluzje w naszych oknach pojawiają się coraz częściej, a dlatego że niezwykle popularne jest wybieranie materiałów naturalnych, to są żaluzje z drewna.

 

Żaluzje wykonane są z lameli drewnianych albo bambusowych. Można wybrać żaluzje wykonane z lameli o szer. dwudziestu pięciu milimetrów albo lameli o szer. 50 milimetrów. Montaż tych żaluzji jest niezmiernie prosty i mamy możliwość przeprowadzić go na trzy sposoby: bezinwazyjnie na ramie okiennej, inwazyjnie do ściany, sufitu lub we wnęce okiennej. Przy tym istnieje możliwość wybrać typ sterowania żaluzjami: sterowanie tradycyjne – ręczne, sterowanie z wykorzystaniem pilota radiowego albo sterowanie żaluzją nowoczesne – wykorzystując aplikację do smartphone. Do zalet żaluzji należy zaliczyć to, iż są mocne, nie łamią się, a ich powierzchnie eksponowane na słońcu nie tracą koloru.

 

Żaluzje drewniane mają ciepłą, naturalną i elegancką kolorystykę. Odcień lameli można sobie wybrać z rozbudowanej palety kolorów oraz wybrać takie drewniane żaluzje do swojego wnętrza, aby nadać mu bardziej ekskluzywnego wyglądu. Żaluzje z wyjątkiem niepowtarzalnego wyglądu a także przyjaznej aury, umożliwiają nam dokładną regulację wpadającego światła, utrzymują temperaturę i pozwolą uniknąć nagrzewania się wnętrza mieszkania. Jest możliwość je bez trudu zainstalować na dużych, średnich i małych oknach.