Wielokrotnie mamy do czynienia z sytuacją, w jakiej odbieramy połączenie od nieznanego tobie numeru i myślimy nad tym, dlaczego tak się dzieje, że jeżeli nie daliśmy nikomu własnego numeru komórki, a tylko jest on dostępny dla naszych znajomych, mamy telefon od nieznanego nam numeru telefonu. Bywa to o tyle uciążliwe w przypadku, w momencie kiedy czekamy na bardzo ważną wiadomość, a akurat teraz odbieramy niepożądane połączenia. Bywa także, że niestety pomimo naszych wielokrotnych prób skontaktowania się pod numer od którego mamy takie wywołania, żadna osoba nie chce się odezwać. W tym momencie kłopot jest dużej wagi. Należy wówczas ustalić abonenta, który to taki numer telefonu posiada.

 

Z uwagi na bieżące przepisy tyczące się ustawy o ochronie danych osobowych, operatorzy telefonii komórkowych z jasnych powodów nie podadzą nam imienia i nazwiska osoby, jaka ma możliwość być ewentualnym posiadaczem tej usługi, lub również jedynie skorzystać z numeru telefonu. Ze 100% pewnością są dostępne witryny wstępnie identyfikujące, ale informacje, które uzyskać możemy poprzez taki portal, to jedynie nazwa sieci do jakiej należy dany numer telefonu. Jeśli wyłącznie na tym tobie zależy, to możemy spróbować w wyszukiwarce wpisać hasła typu: czyj to numer. Nie wiele natomiast się dowiemy. Najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianych telefonów jest niezwłoczne powiadomienie odpowiednich organów ścigania, które bez wątpienia zajmą się tą.

 

Trzeba tylko odpowiednio przedstawić własne zgłoszenie, a nie będziemy odprawieni z przysłowiowym kwitkiem. Nie stanie się tak choćby  z tego powodu, że coraz więcej wykroczeń zwanych stalkingiem jest ujawnianych, a co się z tym wiąże tacy ludzie mają zmniejszone pole działania. Z tego też powodu, jeśli taka sytuacja powtarza się wielokrotnie, nie możemy pasywnie przyglądać się danej sprawie. Od razu trzeba usunąć tego typu problem, żeby nie dopuścić do poważniejszych konsekwencji związanych z działaniami stalkera.