Prywatny dom to marzenie każdego. Wybudowanie domu to jednak trudne przedsięwzięcie a niejednokrotnie też najważniejsza inwestycja w życiu. Dlatego powinno się bardzo dobrze wszystko przeanalizować a także rozplanować przed rozpoczęciem całego procesu budowy.

 

Po nabyciu wypatrzonej działki z stosownym pod zabudowę mieszkalną Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego należy zająć się sprawami uzgodnień, zgłoszeń, zezwoleń i projektów. Projekty https://www.uarchitekta.pl/ jest możliwość zamówić w biurze architekta lub skorzystać z gotowych szkiców i tylko dopasować je do swoich wymagań. Gdy przebrniemy już przez wszystkie aspekty formalne i prawne będziemy mogli przystąpić do budowy wymarzonego przez nas domu. Budowanie trwa przynajmniej parę miesięcy, czasem wręcz kilka lat. Trzeba postawić porządne fundamenty (wytyczone uprzednio przez fachowego geodetę), doprowadzić media i podpisać umowy na korzystanie z nich w trakcie budowy domu. Następnie budujemy ściany, układamy strop i dach. Częstokroć jest to najprzyjemniejszy czas, bowiem dzień po dniu widzimy postępy. Następnie nadciąga czas na bardziej drobiazgowe prace takie, jak układanie instalacji (elektrycznej, grzewczej, wentylacyjnej, wodnej), wylewanie posadzek czy tynkowanie.

 

W końcu zbliżamy się do prac wykończeniowych, jakie choć na ogół zajmują sporo czasu, czynią nasz dom takim, jakim sobie go dawno wymarzyliśmy. Na koniec zostaje nam wyłącznie umeblowanie i przeprowadzka do nowego domu. Przeprowadzka na ogół rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w życiu, dając mu zupełnie innych barw. Miesiące intensywnej pracy w końcu zostają nam wynagrodzone.