Od jakiegoś czasu niektórzy mówią, by w życiu starać się ograniczyć zużycie plastiku, którego proces produkcji oraz dodatkowo zutylizowanie w formie śmieci są niewiarygodnie energochłonne i mają negatywny wpływ na nasze środowisko. Bardzo dużo będziemy mogli poprawić w tj kwestii przy okazji robienia zwykłych zakupów.

 

Na początek powinniśmy pamiętać o tym, ażeby do marketu wybierać się zawsze z własną torbą wielorazowego użytku, jednocześnie rezygnując z płatnych foliówek czy jednorazówek. Może to być także plastikowa torba, którą mamy już w swoim domu, jednak najbardziej ekologicznym i schludnym rozwiązaniem wydają się być torby ekologiczne. Są one lekkie i dają się łatwo złożyć, z powodzeniem zmieszczą się w plecaku czy damskiej torebce. Na rynku mamy do wyboru bardzo dużo odcieni oraz wzorów, jak również rozmiarów tych toreb .

 

Tak samo zdadzą egzamin zwykłe bawełniane torby, jakie są stosunkowo niedrogie. W obecnych czasach wiele sklepów on-line, a nawet influencerów na Instagramie proponuje własne bawełniane torby z nadrukiem. Produkty te są dzisiaj używane jako element stylizacji, a treść nadruku stanowi swoisty aspekt identyfikacji właściciela torby, tak samo jak w przypadku T-shirtów. Taka torba bez wątpienia posłuży nam przez kilka lat, znajdując różne zastosowanie w naszym mieszkania. Możliwość prania bez szkody dla jakości tych toreb to kolejny, niebywale istotny aspekt dbania o środowisko.