W dzisiejszych dniach podróże są niezwykle proste. Nie dość, że mamy możliwość rezerwacji pokoju hotelowego w internecie to prócz tego, aby dostać się do wybranego miejsca możemy wybierać w środkach komunikacji.

Po całym świecie możemy podróżować aeroplanami, nawet pomiędzy naszymi miastami są połączenia. Posiadamy  lotniska między innymi w Krakowie, Olsztynie, Olsztynie, Poznaniu czy śląsku. Są ludzie, którzy nie lubią fruwać. Dla nich jest transport naziemny. Jest istotna ilość autobusów. Busy kursują między zajezdniami w krajach UE. W zdecydowanej większości przypadków występują okazje na przejazdy oraz za niezwykle niezbyt duże kwoty istnieje możliwość wyjechać do innego miasta. Mniejsze, ale szybsze a także zdarza się, że a także  bardziej wygodne są busy. Autobusy do Chorwacji to w chwili obecnej najczęstsze miejsca urlopowe.

Osoby, jeżdżąc ze swoją rodziną, jeżeli już rodzina jest przynajmniej 4-ro osobowa, w ogromnej liczbie przypadków decydują się na pojazd samochodowy. Poprzez to potrafią sobie zaplanować dużo bardziej interesującą podróż oraz przykładowo co parę dni przemieniać motel. Dlatego dużo odwiedzają a dzieciom nie nudzi się w 1-dnym lokalu. Na 100% także podróże są krótsze, tyle że ststematyczne, ale oraz niesłychanie dużo tańsze bo płacą wyłącznie za paliwo a nie za miejsca samolotowe dla całej 4 w dwie strony.

Jest też grupa osób, która decyduje się na nieszablonoweśrodki wycieczki. Np. podróż na rowerze, z pełnym ekwipunkiem w plecaku lub autostop. Jest to ze 100% pewnością mniej kosztowna możliwość jazdy niemniej jednak niestety bardzo ryzykowna. 1, że będziemy mogli czekać bardzo długo na transport a dwa, że przenigdy nie wiemy na kogo trafimy.

Zobacz: busy do Holandii