Bez wątpienia nie można nie zgodzić się z przysłowiem , które mówi że najlepszym obyczajem jest nie pożyczanie pieniędzy w ogóle, jednak rzeczywistość ma jak to zwykle bywa do dodania własne trzy grosze oraz praktycznie nierealne jest w dzisiejszych czasach spotkanie kogokolwiek, kto nie doświadczył w swoim życiu kłopotów związanych z płynnością finansową.
Bez względu na to czy te “zakłócenia” dotyczyły budżetu firmowego czy też domowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwoli nam na poradzenie sobie z kryzysem jest bez wątpienia pożyczenie brakujących pieniędzy. Najlepszym wyjściem jest pewnie pożyczenie niezbędnej sumy pieniędzy od przyjaciół oraz najbliższej rodziny, którzy to nie chcieliby w zamian odsetek od tego kredytu, lecz bywa i tak, iż nie znamy nikogo kto poratowałby nas środkami finansowymi lub zwyczajnie nie chcemy prosić się o pieniądze (niestety rodzinna forma kredytu ma własne słabości). W takiej okoliczności z pomocą przychodzą wam zwykle banki albo instytucje pozabankowe, które za odpowiednią zapłatą (oprocentowanie) dadzą nam niezbędne pieniądze.
Zdobycie kredytu od banku, chociaż w zasadzie jest tańsze niż get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga jednak posiadania stosunkowo znacznej zdolności kredytowej a także bardzo dobrej historii dotyczącej spłaty wcześniejszych zobowiązań. Jeśli nie mamy tychże cech to praktycznie możemy w zasadzie zapomnieć o dostaniu kredytu w zwykłym banku, jaki pobiera co prawda mniejsze oprocentowanie, ale nie jest skłonny do dużego ryzyka. Inaczej sprawy wyglądają w przypadku firm pożyczkowych, dla których pułap podejmowane ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy niż w sytuacji tradycyjnego banku, co wiąże się jednakże z wyższymi odsetkami jakie przyjdzie nam zapłacić za przyznanie kredytu. Rozumie się samo przez się, że nic nie ma za darmo i im większy stopień ryzyka ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje za to większego przychodu. Powinno się mieć bowiem na uwadze fakt, iż część pożyczkobiorców w ogóle nie będzie mogła spłacić swojego zobowiązania i z takim niebezpieczeństwem powinna się liczyć instytucja finansowa , która decyduje się na pożyczenie nam określonej ilości pieniędzy. Dzieje się jednakże i tak, że w niektórych przedsiębiorstwach pożyczkowych, w szczególności tych z większym kapitałem a także stażem na rynku, będziemy mogli wziąć pożyczkę bez ponoszenia żadnych kosztów ze względu na reklamę. Istnieją oczywiście dopuszczalne kwoty oraz z reguły należy to zobowiązanie uregulować w stosunkowo krótkim czasie (przeważnie nie dłużej aniżeli w przeciągu sześćdziesięciu dni), ale za to nie jesteśmy zmuszeni oddawać nic więcej niż to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe także zwracają baczną uwagę na zdolność kredytową osoby, która pragnie u nich pożyczyć pieniądze aby spełnić swoje potrzeby, natomiast tutaj jest możliwość pozwolić sobie na nieco gorszą przeszłość kredytową oraz nieco gorsze zarobki. Ceną za takie pobłażliwsze podejście do klienta jest łączny koszt który przyjdzie tobie ponieść przy spłacania naszego zobowiązania, jaki niewątpliwie przekroczy dziesięć % w skali roku, a w bardzo wielu sytuacjach sięgnie też kilkudziesięciu % w skali roku.